Serwer wirtualny, więc serwer w chmurze obliczeniowej

Serwer wirtualny, więc serwer w chmurze obliczeniowej

Serwer wirtualny rodzaju VPS, i serwer wirtualny w chmurze to dwie całkowicie różnorodne techniki, nieszczęśliwie mające analogiczną nazwę. Należałoby wiedzieć, jakie są miedzy nimi różnice, ponieważ dobór niewłaściwej usługi może być dla twojego biznesu katastrofalny. VPS to tylko element fizycznej machiny. Ty oraz Twój biznes dzielicie zasoby z innymi użytkownikami hostera oraz gdy jeden z nich szczytowo przytłoczy maszynę, to ucierpi na tym efektywność waszej infrastruktury. Z handlowego punktu widzenia jest to więc dosyć niebezpieczna technika.

Serwer w chmurze to pewność zasobów oraz skalowalność

Serwer wirtualny funkcjonujący w dużej chmurze rachunkowej funkcjonuje w oparciu o całkowicie nową technikę. Na efektywność infrastruktury firmowej w żaden metoda nie oddziałuje na pracę pozostałych użytkowników dostawcy chmury. Serwer w chmurze obliczeniowej ma także cechę, jakiej nie uświadczymy zarówno w wypadku VPS-ów, jak i serwerów dedykowanych, a mianowicie skalowalność na największym dopuszczalnym poziomie. W każdym czasie spółka może powiększyć moc zamówionej instancji, zwiększyć powierzchnię dyskową, i to wszystko w ciągu tylko paru minut.

Ekonomizacja zasobów

Dodatkową, równie ważną cechą serwera w chmurze, jest fakt płacenia tylko za te zasoby, jakie spółka rzeczywiście wykorzystała. Znaczy to, iż kiedy biznes nie pracuje, np. w godzinach nocnych, bazę można wyłączyć oraz nie płacić za nią. W wypadku pozostałych metod, jak choćby serwer dedykowany, nie jest ważne czy infrastruktura jest stosowana czy nie – płaci się zawsze stałą stawkę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *