Na co zwrócić uwagę podczas zakupu usługi hostingu?

Jest wiele parametrów, na które trzeba zwrócić uwagę podczas szukania właściwego dla siebie hostingu. To jakie parametry będą dla nas odpowiednie zależne jest od wielkości naszej strony internetowej, ilości odwiedzin, poziomu bezpieczeństwa jaki chcemy mieć, technologii użytych do stworzenia witryny www i innych.

Czynniki ekonomiczne

Nie należy zapominać również o czynnikach ekonomicznych, gdyż ceny za hosting mogą być od siebie znacząco różne. Ponadto warto wybrać hosting, który umożliwia 14-dniowy okres testowy – można w ten sposób sprawdzić czy na pewno jest dla nas odpowiedni. Im więcej dodatkowych korzyści jest wliczonych w cenę tym lepiej – może to być hosting z SSL, hosting może w cenę mieć wliczoną domenę itp.

Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Do parametrów, na które trzeba zwrócić uwagę należą pojemność dysku, transfer, ilość baz danych, ilość kont ftp, przestrzeń na pocztę email, bezpłatna pomoc techniczna 24/7, instalator popularnych skryptów (Drupal, Joomla, PrestaShop, WordPress i inne), dostęp do konsoli, czy w cenę są wliczone dodatkowe korzyści takie jak wspomniany wcześniej certyfikat SSL.

Dodatkowe korzyści

Warto sprawdzić czy usługodawca udostępnia dodatkowe korzyści takie jak kupon na reklamę w Google Ads, rabat na pozycjonowanie strony lub rabat na korzystanie z usługi email marketingu. Ciekawa wydaje się również możliwość zarabiania poprzez program afiliacyjny – jeśli użytkownik,  założy konto u usługodawcy poprzez twój link sponsorowany na twojej stronie www, to ty otrzymasz za to wynagrodzenie.

Więcej informacji na https://hostilla.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *