Jakie mieszkanie w Katowicach jest idealne dla studenta?

Wymagania studentów co do wynajmu mieszkania w Katowicach uległy znaczącej zmianie. Liczy się nie tylko dobra lokalizacja, ale również określony standard i wyposażenie nieruchomości. Co warto wiedzieć jeszcze przed wystawieniem ogłoszenia?

Zakupiłeś mieszkanie w Katowicach, które następnie zamierzasz wynająć studentom. To dobry wybór – taka forma najmu, szczególnie na pokoje, jest bardzo opłacalna. Musisz jednak wiedzieć, czego się spodziewać. Jakiego mieszkania w Katowicach oczekuje student?

Jakiego mieszkania w Katowicach poszukuje student?

Współcześni studenci cenią sobie wygodę, dlatego w wynajmowanym mieszkaniu szukają spokoju i intymności. Idealne mieszkanie w Katowicach przeznaczone pod wynajem dla studentów powinno posiadać dobry dojazd do uczelni, ale również satysfakcjonujące wyposażenie. Najbardziej w cenie będzie oczywiście biurko, mikrofala oraz duża lodówka. Dla studentów istotne jest, by w mieszkaniu był Internet lub chociaż była możliwość jego podłączenia.

Elastyczni studenci

Studenci nie prowadzą tak stabilnego życia, jak inne grupy najemców. Dlatego wynajmując im mieszkanie w Katowicach, warto rozważyć umowę najmu krótkoterminowego, z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Nie powinniśmy także pobierać zbyt dużej kaucji, bo może ona odstraszyć potencjalnych najemców, którzy nie posiadają dużych oszczędności.

Dobre ogłoszenie w Sieci

Studenci poszukują mieszkania na wynajem w Katowicach przede wszystkim przez Internet. Z tego powodu powinniśmy zamieścić na portalach ogłoszeniowych możliwie jak najbardziej atrakcyjną wizualnie ofertę. Idealnie nadaje się do tego portal nieruchomości otico.pl, który umożliwia dodawanie wysokiej jakości zdjęć, spacerów 3D lub prezentacji nieruchomości w formie wideo.