Dlaczego hosting z SSL staje się niemalże obowiązkiem?

Ewolucja środowiska internetowego powoli wymusza coraz wyższy stopień bezpieczeństwa. Z tego powodu, jeśli odpowiadacie za bezpieczeństwo popularnej strony internetowej, nie możecie zaniedbać faktu, że rynkową normą stał się hosting z SSL. Ta opcja jest gwarancją bezstresowej pracy i prestiżu dla projektu.

Bezpieczeństwo

Nieszyfrowane informacje przesyłane drogą elektroniczną są bardzo łatwym łupem dla szeregu zawodowców od tzw. „brudnej roboty”. Hosting z SSL utrudni bezprawne działania wszelkiej maści hackerom i oszustom. Autoryzowany certyfikat powoduje, że nikt nie będzie mógł podszyć się pod daną stronę i wyłudzać wrażliwych danych od stałych gości portalu. Jasno potwierdza klientom, z jakim przedsiębiorstwem mają dokładnie do czynienia.

Postrzeganie przez klientów

Jeśli klient zauważy, że za stroną nie stoi profesjonalny hosting z SSL, może uznać jej ofertę za niewiarygodną lub wręcz podejrzaną. Niezabezpieczone portale korzystające z formularzy do przesyłania danych mają już teraz poważne kłopoty, gdyż przeglądarki zaczęły informować gości na takich stronach o zagrożeniu. Konsumenci zaczęli rozpoznawać, jak cenne są ich dane. Nie lubią firm, które nie dbają o stuprocentowe zabezpieczenie komunikacji informatycznej.

Podsumowanie

Co prawda nikt nie nakłada jeszcze na portale internetowe prawnego obowiązku stosowania opisywanych rozwiązań, lecz roztropni przedsiębiorcy sami już skrzętnie troszczą się o odpowiedni hosting. Technologia SSL zmniejsza ryzyko wycieku danych, a także ułatwia identyfikację właściciela strony.

Więcej informacji na https://datahouse.pl/