Analizy statystyczne

Analizy statystyczne

Analizy statystyczne zmieniają branżę konsultingową?

Ponieważ rewolucja cyfrowa zakorzeniona jest w branży konsultingowej, otwierają się olbrzymie szanse podniesienia zadowolenia klientów, a doradzanie klientom w obrębie wykorzystywania analiz statystycznych jest obecnie zakorzenioną częścią nowoczesnego doradztwa. Jednak specjaliści muszą wyuczyć się nowych zestawów umiejętności.
Analizy statystyczne to szybko udoskonalające się metody, które używają statystyki, sztuczną inteligencję i fachowe analizy rynkowe w celu identyfikacji sensownych standardów w rozległych zbiorach danych. Inteligentnie zastosowane narzędzia analityczne zapewniają najwyższej jakości wgląd w wskaźniki wydajności spółki oraz skomplikowane, nierzadko zniewalające, transformacje powstające dookoła nich.

Wydatki na doradztwo w analizach statystycznych

Globalnie nakłady korporacyjne na doradztwo analityczne oraz analizy statystyczne podskoczyły w ciągu roku do 3 miliardów złotych. Inwestycje są proporcjonalnie rozłożone na rozrost wewnętrznych możliwości i wydatków na zewnętrznych konsultantów. Oba modele inwestycji mają wzrosnąć, a 91% menedżerów przekonało się, że analitycy i analizy statystyczne już wytworzyli sporą wartość dla swojej firmy.
Wiodące firmy konsultingowe zauważają, że interpretacja Big Data nie daje im przewagi nad konkurencją. Przeciwnie, w epoce zakłóceń cyfrowych, nieodzowne jest ich przeżycie. Wynika to z faktu, że konsulting analityczno-statystyczny nie wytwarza dochodów, nie jest produktem. Jednakże ma wpływ na funkcjonalność, co jest konieczne dla strategii, funkcjonowania, specjalistów HR i IT.

Analizy statystyczne i konsultacje

W związku z tym, zarówno dla specjalistów, jak również ich klientów, nauka o informacjach i analizy statystyczne są teraz towarem. Dla tych, którym brakuje specjalności i typowego rodowodu, analityka jest kosmosem dla niewtajemniczonych menedżerów, którzy potrzebują pośrednika, aby wyjaśnić – w prostych słowach biznesowych – jakie analizy mogą dla nich sporządzić. To jest miejsce, w które wstępują konsultanci. To nie dane, jednakże ludzie, którzy potrafią je zinterpretować i wykorzystać, są rzetelnym atutem dla odbiorców. Wykwalifikowani badacze zajmujący się statystyką są nadal wyjątkowością na rynku. Konsultanci, którzy umieją łączyć swoje dane badawcze z kwalifikacjami strategicznego wnioskowania ze zdolnością do wyjaśniania analityki i analiz statystycznych w kategoriach laika, są jeszcze rzadkością.

Potrzebujesz konsultacji w zakresie takim jaki obejmują analizy statystyczne i analityka danych?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *